White Limetta & Aloe Vera Butter Scrub Tube 113g White Limetta & Aloe Vera Butter Scrub Tube 113g
Price:

€12.79

( 1 g = €0.11 )
szt.
check more
Coconut & White Ginger Butter Scrub Tube 113g Coconut & White Ginger Butter Scrub Tube 113g
Price:

€12.79

( 1 g = €0.11 )
szt.
check more
Lavender & Chamomile Butter Scrub Tube 113g Lavender & Chamomile Butter Scrub Tube 113g
Price:

€12.79

( 1 g = €0.11 )
szt.
check more
Pomegranate & Fig Butter Scrub Tube 113g Pomegranate & Fig Butter Scrub Tube 113g
Price:

€12.79

( 1 g = €0.11 )
szt.
check more
Milk & Honey Butter Scrub Tube 113g Milk & Honey Butter Scrub Tube 113g
Price:

€12.79

( 1 g = €0.11 )
szt.
check more
Pomegranate & Fig Sea Salt Hands & Body 226g Pomegranate & Fig Sea Salt Hands & Body 226g
Price:

€16.05

( 1 ml = €0.07 )
szt.
check more
Milk & Honey Sea Salt Hands & Body 226g Milk & Honey Sea Salt Hands & Body 226g
Price:

€16.05

( 1 ml = €0.07 )
szt.
check more

Pielęgnacja stóp to ważny element codziennej higieny. Skóra na nogach powinna być w odpowiedni sposób nawilżona i natłuszczona, dzięki czemu pozostanie gładka i elastyczna. Aby złuszczanie stopy było skuteczne, należy stosować kosmetyki o specjalnym składzie. Pozwalają na odżywienie i zwiększenie elastyczności skóry.

Peelingi złuszczające do stóp

Bardzo ważnym elementem pielęgnacji stóp jest regularne wykonywanie peelingu. Ma za zadanie złuszczenie rogowej warstwy naskórka, co pozwala na jego zmiękczenie oraz wygładzenie. Peelingi złuszczające do stóp są produkowane na bazie naturalnych olejów roślinnych z różnymi dodatkami, na przykład, oliwą z oliwek, która jest zalecana podczas pielęgnacji skóry ze skłonnościami do pękania. Kremowe peelingi mają piękne zapachy, a jednocześnie nawilżają skórę i przywracają jej miękkość. Poza tym masaż wykonywany podczas peelingu poprawia krążenie krwi i niweluje opuchliznę stóp.

Żele zmiękczające

Bardzo skutecznymi środkami są także żele zmiękczające, które można stosować zarówno do dłoni, jak i stóp. Są szybko wchłaniane i zapewniają skórze skuteczne nawilżenie, dzięki czemu wygładzają stwardniały naskórek. Mogą mieć dodatki w postaci wanilii, która wygładza skórę i utrzymuje suche oraz świeże stopy przez wiele godzin. Żele zmiękczające zapewniają długotrwałą ochronę przed potem i nieprzyjemnym zapachem. Odświeżają zmęczone stopy i wspomagają procesy regeneracyjne. Mogą być stosowane nawet podczas kąpieli.

Maski złuszczające do stóp

Warto zainteresować się także maskami złuszczającymi do stóp. Dzięki nim można bardzo szybko pozbyć się zrogowaceń i szorstkości skóry, która ma tendencję do pękania. Jest to szczególnie ważne w okresie wiosennym i letnim, przed wakacyjnym wypoczynkiem. Szczególnie skuteczne są maski złuszczające do stóp zawierające dodatkowe substancje, między innymi, glicerynę, kwas hialuronowy lub mocznik. Takie kosmetyki doskonale penetrują i zmiękczają naskórek.

Skarpetki złuszczające

Szczególnym rodzajem kosmetyków są skarpetki złuszczające. Są dostępne w formie jednorazowych nakładek na stopy, które nasączone są specjalną mieszanką kwasów. Dzięki temu, po kilku dniach od zastosowania, wywołują złuszczanie naskórka na stopach. Produkty te są wygodne w użyciu, a ich działanie przypomina zabiegi stosowane w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych. Regularnie noszenie skarpetek złuszczających pozwalają na zachowanie gładkich stóp niemal bez wysiłku.

Oczyszczające sole morskie

Pielęgnację stóp warto uzupełnić również poprzez używanie oczyszczających soli morskich. Są stosowane do moczenia stóp, dłoni i całego ciała. Odżywcza kąpiel w soli pozwala na relaks i pozbycie się zrogowaciałego naskórka, opuchlizny, a nawet bólu stóp. Jest to doskonałe rozwiązanie eliminujące suchość skóry i pękające pięty. Sole morskie wpływają odświeżająco na skórę, a także ograniczają tworzenie się modzeli, czyli zgrubień naskórka powstałych poprzez długotrwały nacisk.

Regularnie usuwanie złuszczającej się skóry na stopach to podstawa prawidłowej pielęgnacji ciała. Pozwala zachować zdrowy wygląd skóry, a także ograniczyć powstawanie odcisków i nagniotków. Poprzez złuszczanie skóry na stopach można zapobiegać grzybicy stóp i paznokci, a także wspomagać skuteczność realizowanych kuracji podologicznych.

up
Shop is in view mode
View full version of the site
Sklep internetowy Shoper Premium