Problem odpryskującego lakieru hybrydowego z paznokci jest bolączką nawet najlepszych stylistek paznokci. Nawet najbardziej doświadczonym w tworzeniu manicure hybrydowego zdarza się, że hybryda schodzi płatami lub łuszczy się tuż po wyjęciu spod lampy. Co zrobić, gdy lakier hybrydowy nie stygnie i odpada zbyt szybko?
Trwały manicure to marzenie każdej kobiety. Prawidłowo wykonane paznokcie hybrydowe powinny cieszyć nasze oko przez co najmniej trzy tygodnie. Tak naprawdę mogą być na tyle mocne, że można byłoby je nosić znacznie dłużej, gdyby nie widoczny już po takim czasie spory odrost. Gdy lakier odpryskuje wcześniej lub, co gorsza, jeśli taka sytuacja powtarza nam się regularnie, powinniśmy zweryfikować sposób robienia manicure hybrydowego, a także rodzaj materiałów, których użyliśmy.
Odtłuszczanie płytki paznokcia warunkiem trzymania się hybryd
Wiele o tym, jakich błędów unikać przy robieniu manicure hybrydowego pisaliśmy tutaj: jakich błędów unikać przy robieniu manicure hybrydowego. Dziś skupimy się jednak na instrukcji, co zrobić, aby lakier zachował się w odpowiedni sposób. Na początku, należy zwrócić uwagę na sposób, w jaki przygotowujemy płytkę paznokcia. Należy odsunąć skórki z płytki (za pomocą patyczka lub kopytka do manicure). Skórki należy usunąć cążkami. W razie potrzeby można użyć removera do usuwania skórek. Następnie, pilnikiem należy nadać paznokciom pożądany paznokieć. Następnie, należy paznokcie zmatowić (posłuży nam ku temu blok polerski). Na końcu przemywamy paznokcie cleaner’em.
Ważny jest szczególnie ostatni etap, podczas którego odtłuszcza się płytkę paznokcia. Nakładanie lakieru hybrydowego na natłuszczoną lub mokrą płytkę paznokcia jest jednym z najczęstszych powodów, dla których hybryda odpryskuje w krótkim czasie po nałożeniu.
Zalane skórki przyczyną odpadania lakieru hybrydowego
Kolejną przyczyną, dla których hybrydy nie trzymają się na paznokciach jest nieuważne nakładanie lakieru. Jeśli lakier hybrydowy zalał skórki, wówczas jest duża szansa, że hybryda będzie odpadała z paznokci. Wszystko przez to, że między paznokciem a skórkami powstanie zapowietrzona przestrzeń, doprowadzająca do łatwego pękania utwardzonego lakieru. Możemy tego uniknąć, gdy solidnie odsuniemy skórki przed rozpoczęciem tworzenia manicure. Jeśli zdarzy nam się zalać skórki lakierem, konieczne jest rozpoczęcie procedury nakładania lakieru na paznokieć od nowa. Warto także stosować specjalne preparaty, które wspomagają ochronę skórek na czas malowania paznokci.
Zbyt duża ilość lakieru a trwałość manicure hybrydowego
Kolejna sprawa, która przyczynia się do przedwczesnego odpadania lakieru hybrydowego z paznokci to oczywiście nakładanie zbyt dużej ilości warstw lakieru lub nakładanie zbyt dużej ilości lakieru na każdą z warstw. Nakładając cienkie warstwy nie tylko zabezpieczamy manicure przed szybkim niszczeniem, ale też ułatwiamy sobie równomierne nakładanie preparatu. Zdecydowanie lepiej jest nałożyć dwie warstwy lakieru niż jedną grubą.
Jak zapobiec łuszczeniu się lakieru hybrydowego
Zdarza się czasami, że lakier hybrydowy łuszczy się krótko po wyjęciu paznokci spod lampy UV. Winne takiej sytuacji jest zbyt długie tworzenie manicure. Gdy pozostawiamy lakier na paznokciach zbyt długo, zaczyna on spływać z paznokci lub wysychać i łuszczyć się. Jeśli tworzenie manicure jest wymagające czasowo, wyjściem z sytuacji może być utwardzanie pojedynczych paznokci w lampie do hybryd. Czas utwardzania lakieru należy dopasować do mocy lampy.
Jakość lakieru hybrydowego i stan paznokci
Istotne jest również to, aby sprawdzić jaka jest data produkcji lub data otwarcia lakieru hybrydowego. Hybrydy są odpowiednie do użycia do roku od momentu pierwszego otwarcia słoiczka. Zdarza się również, że lakiery hybrydowe odpadają z paznokci ze względu na to, że sama płytka paznokcia jest słaba, łamliwa i krucha. Należy ją wówczas zregenerować, zrobić przerwę od hybryd na kilka tygodni, wprowadzić do diety składniki odżywcze sprzyjające utrzymywaniu zdrowia paznokci i włosów.