Jak prawidłowo zrobić hybrydy? 7 najczęstszych błędów

ODŻYWKA FORTE + DOWOLNY LAKIER 💅 TYLKO 49zł 👉 Sprawdź Teraz!
Odbierz GRATIS w koszyku przy zakupach już od 49zł!

PL / EN
Język:

Manicure hybrydowy – najczęściej popełniane błędy

Manicure hybrydowy – najczęściej popełniane błędy

Odpowiednio wykonany manicure hybrydowy najczęściej utrzymuje się nawet do 3 tygodni. Zdarza Ci się jednak, że już po tygodniu ulega zniszczeniu albo płytka wydaje się zniszczona? Z pewnością popełniasz jeden z podstawowych błędów, które wpływają na trwałość manicure. Sprawdź, co może być przyczyną, aby cieszyć się naprawdę trwałym i pięknym lookiem.

1. Nieprawidłowe przygotowanie płytki paznokci pod hybrydę

Bardzo często przyczyną krótkiej trwałości lakieru hybrydowego jest nieodpowiednie przygotowanie płytki paznokci. Podstawowym błędem okazuje się być wcześniejsze moczenie oraz natłuszczanie. Jak najbardziej możemy to zrobić, jednak dopiero w kolejnych fazach stylizacji. W przeciwnym razie zbyt rozmiękczona płytka nie przyjmie w odpowiedni sposób lakieru. Trzeba również pamiętać o tym, aby dokonać precyzyjnego zmatowienia i odtłuszczenia paznokci przy użyciu specjalnego preparatu, jakim jest cleaner.

2. Niepoprawne zmiękczanie i usuwanie skórek przed manicure hybrydowym

Zdarza Ci się robić manicure w pośpiechu lub bez odpowiedniego skupienia? W takich przypadkach nie wycinaj skórek, a je odsuń przy użyciu specjalnego preparatu zmiękczającego skórki oraz patyczka. Dzięki temu nie skaleczysz się i nie stracisz niepotrzebnie czasu.

3. Zalewanie skórek lakierem hybrydowym

Każda z nas się uczy i każdej zdarzyło się zalanie skórek lakierem. To jedna z kolejnych pomyłek, które zdecydowanie nie pomagają w zwiększeniu odporności hybrydy. Zdarzyło Ci się użyć zbyt dużo bazy pod lakier lub lakieru, pokrywając nieestetycznie skórki? Usuń nadmiar za pomocą drewnianego patyczka, w przeciwnym razie Twój manicure szybko się pokruszy, zedrze albo odejdzie od płytki.

4. Zbyt gruba warstwa lakieru

Nie obawiaj się, że nałożysz zbyt cienką warstwę lakieru i nie poprawiaj jej nieustannie. Używając lakierów hybrydowych Veneer, masz gwarancję, że malowanie stanie się prawdziwą przyjemnością. Za pomocą kilku prostych ruchów, możesz wystylizować swoje paznokcie w zaskakujący sposób. Pamiętaj, aby warstwa hybrydy nie była zbyt gruba – w przeciwnym razie, będzie się ona marszczyć i prędko odejdzie od płytki.

5. Nieodpowiedni czas utwardzania

Nigdy nie idź na skróty i nie maluj paznokci „na pamięć”. Zawsze czytaj dokładnie instrukcje, jakie zamieszczają producenci na opakowaniach lakierów. Utwardzaj hybrydę w taki sposób, który jest wskazany na produkcie. Nigdy nie rób tego zbyt długo ani zbyt krótko.

6. Zmiana kształtu paznokcia po wykonanym manicure

Kobieta zmienną jest – tak mówią i z pewnością mają rację. Postaraj się jednak nie zmieniać zdania w trakcie wykonywania manicure hybrydowego. Jeśli po pomalowaniu płytek stwierdzisz, że nie podoba Ci się kształt – nie manipuluj nim. Piłowanie czy obcinanie paznokci po skończonej stylizacji wpłynie na to, że hybryda zacznie odchodzić w bardzo szybkim czasie.

7. Niepoprawne zdejmowanie lakieru hybrydowego

Ostatnią ważną uwagą, o której warto pamiętać, jeśli mamy na uwadze wygląd naszych płytek, jest rozważne i delikatne zdejmowanie hybrydy. Nie chcesz, aby Twoje płytki były osłabione oraz zniszczone? Nigdy nie zrywaj powłoki lakieru z paznokci. Użyj do tego wacika kosmetycznego, acetonu i drewnianego patyczka.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium