Przechowywanie lakierów – jak zrobić to dobrze?

Efekt hybrydy 💅 Top 7 Sekund + Klasyczny Lakier Premium 👉 -24% TANIEJ Kup Teraz!

PL / EN
Język:

Przechowywanie lakierów – jak zrobić to dobrze?

Przechowywanie lakierów – jak zrobić to dobrze?

Jeśli chcesz jak najdłużej korzystać ze swoich lakierów do paznokci, musisz zadbać o ich odpowiednie przechowywanie. Ważne jest zachowanie optymalnej temperatury oraz ochrona przed różnymi czynnikami zewnętrznymi. Dzięki temu lakiery na dłużej zachowają właściwą konsystencję. Pamiętaj, że zmiany w strukturze kosmetyku są nieodwracalne – nawet po dodaniu do niego zmywacza lub innego preparatu, nie uda Ci się odzyskać początkowej konsystencji.

Czy lakiery do paznokci można przechowywać w lodówce?

Wiele osób uważa, że aby zachować odpowiednią temperaturę przechowywania lakierów do paznokci, najlepiej trzymać je w lodówce. W rzeczywistości jednak warunki chłodnicze nie są dobrym wyborem, ponieważ zbyt niskie temperatury mogą negatywnie wpłynąć na strukturę kosmetyku. Lepiej zatem przechowywać lakiery do paznokci w warunkach domowych – przyjmuje się, że najlepiej trzymać je w pomieszczeniu, w którym panuje temperatura od 10 do 15 stopni Celsjusza.

Na co uważać podczas przechowywania lakierów do paznokci?

Przechowując lakiery do paznokci, bardzo ważne jest, aby unikać ich bezpośredniego kontaktu z powietrzem. Musisz pamiętać o dokładnym zamykaniu buteleczek, gdy tylko skończysz wykonywanie manicure. Również podczas samego malowania nie należy pozostawiać otwartego lakieru. Wiąże się to z koniecznością zabezpieczenia go przed kontaktem z powietrzem, aby tym samym nie doprowadzić do wysuszenia. Musisz także pamiętać o ochronie lakierów przed bezpośrednim kontaktem ze światłem. Szczególnie należy zadbać o zabezpieczenie ich przed ekspozycją na promienie słońca. Pod wpływem ciepła lakiery nie tylko mogą ulec wysuszeniu lub zagęszczeniu, ale także stracić na intensywności kolorów. Należy także chronić je przed wilgocią, dlatego lepiej nie przechowywać ich w łazience.

[product id="1064, 165, 3194, 3329, 3297, 1223, 1211, 3254, 3256" slider="true" onlyAvailable="true"]

Gdzie najlepiej przechowywać lakiery do paznokci?

Zastanawiasz się, gdzie najlepiej trzymać swoje lakiery do paznokci, aby skutecznie ochronić je przed potencjalnie szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi? Najlepiej przechowuj je w suchym i ciemnym miejscu. Dobrym wyborem może być na przykład garderoba lub toaletka w sypialni, w której znajdują się wszystkie Twoje kosmetyki. Musisz także pamiętać, aby przechowywać lakiery we właściwej pozycji – ustawione pionowo. Ponadto, zanim przystąpisz do malowania paznokci, nie zapomnij o wstrząśnięciu buteleczki. Dzięki temu emalia od razu się przemiesza, a samo nakładanie lakieru stanie się znacznie prostsze.

Zadbaj o odpowiednie warunki do przechowywania lakierów do paznokci, aby jak najdłużej cieszyć się ich trwałością. Dzięki temu uda Ci się zachować prawidłową konsystencję kosmetyków oraz zapobiec ich szybkiemu wysychaniu. Pamiętaj, aby chronić je przed światłem, wilgocią oraz zbyt wysokimi i niskimi temperaturami. Nie próbuj samodzielnie odnawiać lakierów, które straciły swoją pierwotną konsystencję. Wysuszone lub zbyt gęste kosmetyki nie nadają się do użycia – nawet jeśli uda Ci się pomalować nimi paznokcie, manicure okaże się wyjątkowo nietrwały.

[product category_id="40" slider="true" onlyAvailable="true"]
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium