Masło Bronze HIT LATA 🌞 TYLKO 39zł 👉 Sprawdź Teraz!
Odbierz PREZENT W KOSZYKU przy zakupach już od 49zł!

PL / EN
Język:

Profesjonalna stylistka paznokci - czym różni się jej praca od usług amatorskich?

Profesjonalna stylistka paznokci - czym różni się jej praca od usług amatorskich?

Praca polegająca na wykonywaniu stylizacji paznokci w salonie kosmetycznym często kojarzona jest z zajęciem, które przynosi sporą dawkę zabawy i nie wymaga specjalnych umiejętności. Prawda jest zupełnie inna.

Zadania manikiurzystki

Mimo że stylistką paznokci może zostać każdy z nas, to już nie każdy może wykonywać ten zawód w sposób, który przyniósłby mu powodzenie wśród klientów. Potrzebna jest pasja, chęć samodoskonalenia się, a także dobrze wyrobiony zmysł estetyczny i ugruntowane zdolności manualne. W dzisiejszych czasach nie wystarczy nadać paznokciom odpowiedniego kształtu i położenie na nich lakieru. Klientki salonów manicure spodziewają się, że profesjonalna stylistka paznokci nie tylko zrobić dobry manicure hybrydowy, tytanowy, czy akrylowy, ale także przedłuży paznokci, doradzi w kwestii wyboru odpowiedniego koloru do odcienia skóry, a także namaluje piękne zdobienia na paznokciach.

Poza nadawaniem paznokciom pożądanego kształtu i malowaniem ich, w życiu stylistki paznokci jest też wiele zadań polegających na usuwaniu manicure. Tutaj konieczne jest posiadanie tak zwanej „pewnej ręki”. Szczególnie wtedy, gdy usuwamy manicure hybrydowy lub tytanowy. Konieczne jest tutaj używanie frezarki do paznokci w taki sposób, aby nie uszkadzać naturalnej płytki paznokcia oraz w taki sposób, aby zabieg usuwania lakieru hybrydowego, akrylowego, czy tytanowego przebiegał bezboleśnie.

Dodatkowo, stylistka paznokci dba o kondycję i zdrowie skóry wokół paznokci swoich klientów. Niedopuszczalne jest pozostawienie klienta z wysuszonymi skórkami lub pomalowanie paznokci, które wykazują ewidentne oznaki toczącej się choroby. Konieczne jest nawilżanie skóry wokół paznokci, odpowiednie spiłowanie płytki paznokcia przed podaniem na nią nowych preparatów. Większość stylistek paznokci wykonuje specjalistyczny masaż palców klientek, czyści paznokcie, odżywia je oliwką. Do wszystkiego potrzebne jest wyczucie, pozwalające na dobór odpowiednich preparatów do potrzeb paznokci.

Czym różni się profesjonalna stylistka paznokci od amatorki?

W dobie szerokiej dostępności lamp UV do manicure, lakierów hybrydowych oraz w czasach, gdy możemy kupić profesjonalne zestawy do manicure hybrydowego za niewielkie pieniądze, rynek jest nasycony osobami, które robią manicure, ale niekoniecznie są w tym profesjonalne. Problem pojawia się szczególnie wtedy, gdy koszty usług osób nieprofesjonalnych zaczynają zbliżać się do tych, które obowiązują u fachowców oraz kiedy oferty amatorek do złudzenia przypominają te, którymi mogłyby poszczycić się najlepsze salony manicure w kraju. Klienci są wówczas zdezorientowani.

Jak rozpoznać dobrą stylistkę paznokci?

Profesjonalna stylistka paznokci dba nie tylko o wizualny aspekt swojej pracy, ale także o bezpieczeństwo i higienę. Akcesoria do robienia manicure są u niej zawsze sterylnie czyste. Dodatkowo, profesjonalna manikiurzystka uczy się od innych. Mimo że bycie samoukiem jest jedną z najlepszych metod dochodzenia do mistrzostwa, to jednak podglądanie, jakie techniki stosują inni oraz czerpanie od nich najlepszych wzorców jest najczęściej miernikiem profesjonalizmu w swoim fachu. Dodatkowo, manikiurzystka, która poważnie podchodzi do swojego zawodu, inwestuje w dobrej jakości sprzęt oraz w dobre lakiery hybrydowe. Jest znana w swoim środowisku oraz cieszy się pozytywnymi opiniami nie tylko obiegowo krążącymi wśród znajomych, ale także jej wizerunek w Sieci jest wyraźnie pozytywny.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium