Manicure przy użyciu żelu jest niezwykle popularną techniką, która zyskała spore uznanie w środowisku stylistek paznokci. Fakt ten wcale nie dziwi. Prezentowana metoda, która w fachowym żargonie nazywana jest także światłoutwardzalną, implikuje konieczność zastosowania różnorakich akcesoriów. Należą do nich bazowe, budujące i wykończeniowe lakiery żelowe do paznokci, UV, pilniczek, primer, odtłuszczacz oraz zaciskarka. O ile ten ostatni element można określić jako fakultatywny, to z pewnością jego wkomponowanie w procedurę manicure pozwoli na osiągnięcie bardziej satysfakcjonujących efektów w postaci na przykład optymalnie sprofilowanego tunelu paznokcia.
Odpowiedni szablon jako podstawa sukcesu metody żelowej
Istotą żelowej techniki przedłużania paznokci jest wykorzystanie stosownej formy. Jest ona niczym innym jak miniaturową naklejką umiejscowioną pod brzegiem wybranego paznokcia. Wspomniany szablon determinuje długość oraz kształt paznokcia po zabiegu.
Poszczególne etapy przedłużania paznokci metodą żelową
Pierwszy krok sprowadza się do odpowiedniego zadbania o płytkę paznokcia. Należy wyeliminować pozostałości starego lakieru, odżywki i inne zbędne substancje, które mogą utrudnić późniejszą pracę. Drugą fazą jest aplikacja primeru. Dlaczego jest ona tak ważna? Po pierwsze pozwala ona odtłuścić płytkę paznokcia. Po drugie, sprawia, że rezultaty manicure żelowego będą znacznie trwalsze. Gdy dostrzeżemy, że primer wyparował, możemy nałożyć delikatną warstwę żelu bazowego. Następnie utwardzamy zaaplikowany preparat przez około 2 minuty w lampie UV do paznokci lub 30 sekund w lampie LED. Trzecim etapem jest dopasowanie szablonu. Musimy koniecznie przypilnować, aby forma przylegała do naturalnej płytki i aby odzwierciedlała ona naturalny kierunek paznokcia.
Kiedy nakładamy żel budujący na paznokcie?
W przedostatniej fazie konieczne jest użycie żelu budującego. Musimy go zaaplikować na szablon w taki sposób, aby nadać paznokciowi pożądany kształt oraz długość. Zaraz po tej czynności konieczne jest utwardzenie nałożonego preparatu przy pomocy dedykowanej lampy. Istnieje wiele wersji kolorystycznych, w jakich występuje wykorzystywany w tym zabiegu żel. Kamuflaż, jaki dzięki temu uzyskamy, może być źródłem prawdziwej rozkoszy dla oczu i podziwu naszego otoczenia. W ostatnim kroku możemy wreszcie celebrować owoce naszego wysiłku. Subtelnie odklejamy szablon, a następnie opiłowujemy nasz paznokieć tak, aby uzyskać pożądany kształt oraz preferowaną długość. Zaraz potem aplikujemy żel wykończeniowy, który natychmiast utwardzany. Na końcu wycieramy paznokcie dedykowanym cleanerem i już możemy spokojnie czekać na ciepłe opinie komplementujące urok naszych paznokci.