Co zamiast hybryd? Czym zastąpić manicure hybrydowy?

ODŻYWKA FORTE + DOWOLNY LAKIER 💅 TYLKO 49zł 👉 Sprawdź Teraz!
Odbierz GRATIS w koszyku przy zakupach już od 49zł!

PL / EN
Język:

Co zamiast hybryd? Czym zastąpić manicure hybrydowy?

Co zamiast hybryd? Czym zastąpić manicure hybrydowy?

Niezwykła trwałość i wyjątkowy efekt estetyczny - za to kochamy hybrydy. Zdarza się jednak, że długotrwałe stosowanie lakierów hybrydowych i nieprawidłowe ich zmywanie może osłabiać naszą płytkę paznokcia. Dodatkowym problemem u niektórych jest skłonność do zapadania na uczulenia na hybrydę. Na szczęście, istnieją całkiem sensowne alternatywy dla manicure hybrydowego. Poniżej postaramy się pokazać, jakie możliwości mają kobiety, które zadają sobie pytanie: co zamiast hybryd?

Manicure tytanowy zamiast hybryd

Przeczesując internet w poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie: „co zamiast manicure hybrydowego?“, natychmiast dostaniemy odpowiedź: manicure tytanowy! Czy faktycznie jest to najlepszy sposób na to, aby zastąpić manicure hybrydowy zdrowszą metodą zdobienia paznokci?

Najważniejszą kwestią odróżniającą manicure hybrydowy od manicure tytanowego jest to, że w przypadku robienia paznokci tytanowych, niepotrzebne jest stosowanie lampy UV. Jednocześnie, kobiety które regularnie robią manicure tytanowy twierdzą, że kolor na paznokciach utrzymuje się równie długo, jak w przypadku hybryd, czyli nawet do 5 tygodni. Walory estetyczne pozostają na zbliżonym poziomie: warstwa lakieru jest cieńsza, ale kolor jest równie intensywny, a powierzchnia błyszcząca, jak przy manicure hybrydowym.

Manicure tytanowy robimy za pomocą specjalnego proszku (sprawdź: zestawy do Dip System w sklepie Cuccio), w którym zanurzamy paznokieć pokryty wcześniej substancją bazową o konsystencji żelu. Na końcu, nakładamy utrwalający top coat. Co bardzo istotne: całości nie utwardzamy żadną lampą UV/LED.

Paznokcie zrobione metodą dip system nie niszczą naturalnej płytki paznokcia. Preparaty używane do manicure tytanowego są bezwonne (nie trujemy się toksycznymi oparami), a ich usuwanie nie wymaga stosowania tak silnych środków zmywających, jak w przypadku hybrydy. W składzie proszku do dip system znajdują się drobinki tytanu.

[product id="682, 681, 3241, 2863, 609, 3894" slider="true" onlyAvailable="true"]

Manicure żelowy

Żel na paznokciach, podobnie jak w postaci hybryd, czy paznokci malowanych metodą dip system, utrzymuje się przez kilka tygodni bez większego uszczerbku (zawsze jednak należy wziąć poprawkę na to, czy manicure był wykonywany w prawidłowy sposób, z zachowaniem staranności). Manicure żelowy jest doskonały dla kobiet, które mają słabe i łamliwe paznokcie, bo działa on wzmacniająco na płytkę. Jeśli wykonamy manicure żelowy na szablonie, wówczas możemy nawet nadać paznokciom nowy kształt i przedłużyć je zgodnie z oczekiwaniami.

Co ciekawe, żel na paznokciach można uzupełniać w czasie pojawienia się odrostów, co jest bardzo trudne przy manicure tytanowym i hybrydowym. Jest to jednak chyba najbardziej czasochłonna metoda malowania paznokci. Nie uchroni nas też przed koniecznością stosowania lampy utwardzającej lakier światłem. Podsumowując, żelowe paznokcie są dobre dla kobiet potrzebujących substancji wzmacniających dla swoich łamliwych paznokci. Dodatkowo, żelowy manicure jest chętnie wybierany przez kobiety, którym zależy na uzyskaniu skomplikowanych zdobień. Żel jest bardzo plastyczny i łatwiej niż inne substancje ujęte w tym zestawieniu pozwala na uzyskanie efektownych wzorów na paznokciach.

[product id="656, 3345, 3558, 4584, 3896, 3897" slider="true" onlyAvailable="true"]

Lakier klasyczny z odpowiednim top coatem

Kolejną metodą malowania paznokci, która przyjdzie nam do głowy, gdy zastanawiamy się nad zdrową alternatywą dla hybryd,jest zastosowanie zwykłego lakieru z odpowiednim top coatem. Jeśli odpowiednio przygotujemy płytkę paznokcia i pomalujemy ją markowym, trwałym lakierem klasycznym i do tego zastosujemy żelujący top coat, wówczas nie tylko uzyskamy trwałość hybryd. Utrwalacze lakieru do tego wszystkiego wydobywają piękno koloru zwykłego lakieru do paznokci i nadają połysk utożsamiany z manicure hybrydowym.

Malując paznokcie w ten sposób, niwelujemy konieczność zastosowania lamp UV lub LED, a także pozbywamy się konieczności zmywania lakieru silnym środkiem. W zasadzie można tutaj ograniczyć się nawet do zmywaczy bez acetonu.

[product id="633, 165, 44, 66, 1064, 631, 485, 524, 487" slider="true" onlyAvailable="true"]

Naklejki na paznokcie zamiast hybryd

Na rynku pojawiły się naklejki imitujące lakier hybrydowy. Ich trwałość określana jest na 14 dni. Aby trzymały się płytki paznokcia, należy je podgrzać. Efekt wizualny jest bardzo dobry, jednak wprawne oko natychmiast zauważy różnicę między paznokciami z manicure hybrydowym, a paznokciami z naklejkami. Dodatkowym problemem jest kształt naklejek proponowany przez producenta. Rzadko zdarza się, że naklejki z opakowania będą idealnie pasowały na palce każdej kobiety. Dlatego, konieczne jest czasochłonne przycinanie naklejek tak, aby dopasować je do własnej płytki paznokcia.

Po nałożeniu naklejki, trzeba ją wysuszyć (najlepiej suszarką do włosów). Zdarza się, że piłowanie naklejki na krawędziach za pomocą pilnika powoduje poszarpanie jej brzegów. Nieco wprawy wymaga również nauczenie się przyklejania zestawu do paznokci tak, aby manicure wyglądał perfekcyjnie. Niesamowitą zaletą tego rodzaju zdobienia paznokci jest jednak łatwo zdejmowania naklejek z paznokci. Wystarczy podważyć je radełkiem lub pilniczkiem, aby naklejka zeszła bez śladów. Co ważne, proces zdejmowania odbywa się bez konieczności używania środków chemicznych.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium