Masło Bronze HIT LATA 🌞 TYLKO 39zł 👉 Sprawdź Teraz!
Odbierz PREZENT W KOSZYKU przy zakupach już od 49zł!

PL / EN
Język:

Co daje moczenie nóg w soli?

Co daje moczenie nóg w soli?

Sól morska jest nie tylko zbawienna dla smaku naszych potraw. Tak naprawdę może być z powodzeniem wykorzystywana w domowej apteczce oraz jako całkiem skuteczny środek pielęgnacyjny. Doceniają ją szczególnie ci, którzy na co dzień zajmują się urodą naszych stóp, a więc pracownicy salonów urody. Kąpiele w soli morskiej dla stóp – jakie efekty dają?

Co daje moczenie nóg w soli i jaką sól do kąpieli stóp wybrać?

Sól morska do kąpieli stóp przynosi ulgę i regenerację. Kąpiel w roztworze z soli morskiej pomaga zdezynfekować stopy, co ma wymiar czysto praktyczny. Zdecydowanie lepiej jest przeprowadzać wszelkie zabiegi pielęgnacyjne na stopach, które są wolne od zarodników grzybów oraz od namnożonych w wodzie lub pod paznokciami bakterii.

[product id="163, 908, 911, 912, 913, 916" slider="true" onlyAvailable="true"]

Kąpiel w wodzie z solą przed pedicure

Stosowanie kąpieli z wodą wysyconą solą pomaga przygotować stopy do pedicure. Woda zmiękcza skórę stóp, pozwala na prostsze odsuwanie skórek wokół paznokci, a także ułatwia usuwanie zrogowaciałego naskórka na piętach.

Co po kąpieli stóp w solance?

Po tym jak zastosujemy kąpiel w wodzie, w której znalazła się sól do namaczania stóp przed pedicure, warto zastosować krem do stóp nawilżający.

Jaka temperatura wody do moczenia nóg w soli?

Przygotowując kąpiel dla stóp warto pamiętać o odpowiedniej temperaturze wody. Gorąca woda, mimo że wydaje się najbardziej relaksująca, nie działa pozytywnie na nasz układ krwionośny. Zdecydowanie poleca się stosować sól do moczenia nóg z wodą o temperaturze ciała lub nieznacznie ją przekraczającą.

Jaka sól do namaczania stóp?

Najprościej jest sięgnąć po sól kuchenną. W miarę możliwości jednak warto zadbać o sól morską lub sól himalajską, które odznaczają się znacznie wyższym stopniem zmineralizowania niż tradycyjna sól kamienna stosowana do solenia potraw. Szczególnie ceniona jest sól z Morza Martwego, która działa zbawiennie na osoby z łuszczycą, egzemą, a także zmagającym się z alergią. Jeśli skóra naszych stóp jest podrażniona czynnikami chorobowymi lub jest podrapana po ostatniej wędrówce w lesie lub pogryziona przez owady, zdecydowanie dobrze zrobi jej moczenie w wodzie z solą z Morza Martwego.

Osoby, którym szczególnie zależy na relaksującym czynniku kąpieli tego typu, powinny wybrać sól gorzką. Rozluźnia ona mięśnie, regeneruje tkankę, wspomaga działanie układu krwionośnego. Osoby zmagające się ze schorzeniami związanymi z chorymi stawami powinny zwrócić szczególną uwagę na sól borowinową. Ciekawostką jest też sól ciechocińska, zalecana nawet przez lekarzy na moczenie kończyn po złamaniach i po zwichnięciach.

[product search="sól do moczenia" slider="true" autoScrolling="false" onlyAvailable="true"]
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium