Masło Bronze HIT LATA 🌞 TYLKO 39zł 👉 Sprawdź Teraz!
Odbierz GRATIS w koszyku przy zakupach już od 49zł!

PL / EN
Język:

Manicure tytanowy – jak go zdejmować?

Manicure tytanowy – jak go zdejmować?

Wśród najpopularniejszych rodzajów manicure warto wyróżnić jego wariant tytanowy. Cieszy się on dużym zainteresowaniem u kobiet, które marzą o efektownej i trwałej stylizacji paznokci. Czy wiesz, w jaki sposób można go zdejmować? Sprawdź, co należy zrobić, aby w bezpieczny sposób usunąć go z paznokci.

Manicure tytanowy zdejmowany frezarką

Jeśli zależy Ci na czasie i chcesz szybko pozbyć się tytanowego manicure, udaj się do profesjonalnej kosmetyczki i poproś o jego usunięcie za pomocą frezarki. To nowoczesne urządzenie bardzo szybko ściągnie pozostałości kosmetyków bez naruszania naturalnej powierzchni płytki paznokcia. Doświadczona manicurzystka bez problemu wybierze odpowiedni frez, dopasowany do zastosowanych kosmetyków dip system. Pamiętaj, aby samodzielnie nie używać frezarki – nieumiejętne wykorzystanie frezu może prowadzić do uszkodzenia paznokci.

[product category_id="75" slider="true" onlyAvailable="true"]

Jak zdejmować manicure tytanowy pilnikiem?

Innym sposobem na usunięcie paznokci tytanowych jest ich spiłowanie za pomocą pilnika. W tym przypadku należy bardzo precyzyjnie, powoli piłować powierzchnię płytki. Pamiętaj jednak, że ten sposób jest nie tylko bardzo czasochłonny, ale niekiedy też niebezpieczny – osoby bez doświadczenia często uszkadzają naturalną płytkę. Należy także zwrócić uwagę na wybór odpowiedniego pilnika – najlepiej o ziarnistości 180. Chociaż w ten sposób można samodzielnie zdjąć manicure tytanowy, nie jest to zalecana metoda – uszkodzoną płytkę trudno odbudować. Zatem trzeba to robić bardzo dokładnie i należy uważać.

Paznokcie tytanowe – bezpieczna metoda zdejmowania

Najbezpieczniejsza metoda zdejmowania manicure tytanowego polega na zastosowaniu acetonu. Tego typu zabiegi są wykonywanie w wielu gabinetach kosmetycznych. Zazwyczaj kosmetyczka moczy waciki w acetonie, po czym przykłada je do paznokci. Kolejnym etapem jest owinięcie ich folią aluminiową. Dzięki temu waciki mocno przylegają do płytki paznokcia, co znacznie przyspiesza działanie acetonu. Należy odczekać piętnaście minut, aby zastosowany preparat głęboko wniknął. Po tym czasie można powoli usuwać waciki – ważne jest, aby zsuwać je z paznokci, jednocześnie dociskając do płytki folię. W ten sposób kosmetyczka ściąga niemal cały manicure. Na brzegach zazwyczaj wciąż widać pozostałości – najlepiej usunąć je, powoli przesuwając po paznokciach wacik nasączony acetonem. Ten trwały manicure wymaga przy usuwaniu zachowania delikatności – gwałtowne przecieranie paznokci może doprowadzić do ich uszkodzenia. Warto zatem zaufać doświadczonej kosmetyczce i nie zdejmować go samodzielnie.

Na koniec należy podkreślić, że paznokcie tytanowe mają bardzo dobry wpływ na kondycję samej płytki – zastosowanie kosmetyków z witaminami i minerałami gwarantuje skuteczną pielęgnację. Dzięki temu nie musisz obawiać się, że zdejmowanie manicure tytanowego i jego ponowne wykonanie będą mieć szkodliwy wpływ na Twoje paznokcie. Najważniejsze, aby usuwać go mało inwazyjną metodą. Najlepiej skorzystać z usług profesjonalistki, która za pomocą acetonu skutecznie oczyści paznokcie i przygotuje je na kolejną stylizację.

[product category_id="106" slider="true" onlyAvailable="true"]
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium