Masło Bronze HIT LATA 🌞 TYLKO 39zł 👉 Sprawdź Teraz!
Odbierz PREZENT W KOSZYKU przy zakupach już od 49zł!

PL / EN
Język:

Kulki musujące do manicure - czym są i jak działają?

Kulki musujące do manicure - czym są i jak działają?

Zadbane dłonie są naszą wizytówką. Chcemy, aby zarówno skóra dłoni, jak i paznokcie wyglądały zdrowo i estetycznie. Aby zadbać o nawilżenie skóry i zdrowe paznokcie, warto skorzystać z domowych zabiegów kosmetycznych, takich jak używanie kulek musujących do manicure.

Spis treści:

 • Czym są kulki musujące do manicure?
 • Jak działają kulki do manicure?
  • Higiena podczas manicure
  • Pielęgnacja skóry
  • Poprawa kondycji i wyglądu paznokci
 • Podsumowanie

Czym są kulki musujące do manicure?

Kulki musujące do manicure, czy inaczej kulki sanitarne, to kosmetyk zbliżony działaniem do kul do kąpieli, dostosowany jednak do potrzeb naszych dłoni. Do wykonania zabiegu wystarczy nam 1 kulka. Kulkę sanitarną wystarczy wrzucić do miseczki z ciepłą wodą, w której należy moczyć dłonie przez około 10-15 minut. Dzięki swojej pudrowej konsystencji kulki łatwo się rozpuszczają, delikatnie przy tym musując. Możemy zdecydować się na kulki o różnych zapachach, a nawet kolorach. Podczas zabiegu możemy zadbać o siebie i się odprężyć. To zabieg nie tylko wyjątkowo przyjemny, ale też niezwykle skuteczny.

[product id="894, 899, 901, 898, 900, 897, 893" slider="true"]

Jak działają kulki do manicure?

Higiena podczas manicure

Zabieg najlepiej wykonywać jest po umyciu rąk i przed przystąpieniem do dalszych etapów manicure. Higiena skóry jest kluczowa w bezpiecznym wykonywaniu jakichkolwiek zabiegów, w szczególności podczas wycinania narastających na płytkę paznokcia skórek, czy korzystaniu z frezarki. Kulki musujące do manicure nie tylko odświeżają dłonie. Działają też antyseptycznie, dzięki czemu chronią nas przed bakteriami, które mogły pozostać na dłoniach, na przykład pod paznokciami.

Pielęgnacja skóry

Moczenie dłoni w wodzie z kosmetykiem dogłębnie nawilży dłonie i zmiękczy skórę wokół paznokci. Dzięki temu odsunięcie skórek z płytki paznokcia nie stanowi problemu. Tak odsunięte skórki z łatwością można wyciąć. Kondycja skóry zauważalnie się poprawia przy regularnym stosowaniu, ale już po pierwszym zabiegu zauważymy oznaki nawilżenia. Skóra staje się miękka, gładka i elastyczna.

Poprawa kondycji i wyglądu paznokci

Kulki nie tylko nawilżają i zmiękczają skórę na dłoniach, ale też dbają o paznokcie. Paznokcie są odżywione, dzięki czemu ich płytka jest mocna i zdrowa, a dzięki temu estetyczna. Nawet szczególnie kruche i łamliwe paznokcie przy regularnym stosowaniu stają się twardsze i mniej podatne na złamania.

Działanie kulek musujących nie ogranicza się do pielęgnacji skóry i paznokci. Kulki musujące do manicure zauważalnie wybielają paznokcie. Rozjaśniają płytki paznokci i pomagają usunąć ewentualne na nich przebarwienia, na przykład pojawiające się po używaniu ciemnych lakierów do paznokci.

Podsumowanie

Kulki musujące do manicure:

 • pomogą się zrelaksować,
 • zdezynfekują dłonie przed kolejnymi zabiegami,
 • nawilżą skórę dłoni i poprawią jej kondycję,
 • pomogą usunąć narastające skórki,
 • wzmocnią paznokcie,
 • rozjaśnią płytkę paznokci, usuną przebarwienia.

Warto regularnie używać kulek musujących do manicure. Pozwolą nam one zadbać o dobre samopoczucie, a przede wszystkim zapewnią nam zadbane dłonie i piękne, mocne paznokcie. Stosowanie kulek sanitarnych pomoże nam też w zachowaniu higieny skóry dłoni i paznokci, warto więc korzystać z nich przed każdym zabiegiem manicure. Jeśli chcesz, z powodzeniem możesz używać kulek musujących również do pedicure, aby zadbać również o swoje stopy!

Idealne zamienniki dla kulek i tabletek manicure / pedicure

[product id="889, 890, 891, 892, 665, 2425, 886" slider="true" onlyAvailable="true"]
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium