Masło Bronze HIT LATA 🌞 TYLKO 39zł 👉 Sprawdź Teraz!
Odbierz GRATIS w koszyku przy zakupach już od 49zł!

PL / EN
Język:

Jakość lakieru do paznokci - jak ocenić?

Jakość lakieru do paznokci - jak ocenić?

Jak rozpoznać, że lakier do paznokci, który mamy przed sobą, jest dobrej jakości? Jak odróżnić prawdziwe hity od „bubli“? Co sprawia, że lakier jest wygodny w nakładaniu, a jakie cechy nadają mu trwałości? Sprawdźmy!

Krycie

To jedna z podstawowych właściwości. Lakier, który po jednym pociągnięciu pędzelkiem po płytce paznokcia pozostawia przebicia, na pewno nie jest zbliżony do ideału. Im mniej pociągnięć pędzelkiem potrzebujemy, aby nadać paznokciom odpowiedni kolor, tym nasza praca przy jego użyciu będzie bardziej komfortowa. Dodatkowo, im większe krycie, tym dłużej będziemy cieszyć się jednym produktem, bez konieczności kupowania nowego. Lakiery hybrydowe bardzo różnią się między sobą właśnie tą właściwością. Jak ocenić jakość krycia przejawianą przez lakier hybrydowy? Już na etapie zakupu warto wziąć próbnik i przeciągnąć po nim lakierem. Następnie, należy popatrzeć na próbnik przez światło i będziemy mieli jasność odnośnie jakości lakieru do paznokci. Nie należy oceniać tego czynnika na oko.

Konsystencja preparatu

Konsystencja wpływa na to, w jaki sposób lakier „rozlewa się“ na paznokciu. Wpływa to na samopoziomowanie, bardzo pomocne w sprawnej pracy. Precyzyjne nakładanie sprawia, że malowanie paznokci daje więcej radości i pozwala uzyskać bardziej schludny efekt.

Rodzaj pędzelka

Kupując lakier hybrydowy, sprawdźmy, jaki zainstalowano w nim pędzelek. Docelowo, pędzelek powinien mieć ostre zakończenie, nie może być postrzępiony, musi być precyzyjnie docięty. Ma to ogromny wpływ na efektowne wykończenia, zwłaszcza przy krawędziach.

Trwałość lakieru do paznokci

Tę właściwość trudno ocenić z góry. Pomocne mogą być jednak opinie o lakierach hybrydowych, które przeczytamy w Sieci. Na trwałość lakieru wygenerowaną fabrycznie (za którą odpowiedzialny jest dobry skład preparatu), istotne jest też to, jak przygotowujemy płytkę paznokcia przed malowaniem oraz to, jakiej jakości jest baza pod lakier. Trwałość lakieru bywa istotnie przedłużana przez top coat do paznokci.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium