Manicure tytanowy a manicure hybrydowy - porównanie
Manicure tytanowy a manicure hybrydowy - porównanie

Manicure tytanowy jest stosunkowo nową metodą malowania paznokci. Jest doskonałą odpowiedzią na wątpliwości niektórych kobiet na temat bezpieczeństwa regularnego stosowania lampy UV, która jest niezbędnym akcesorium przy robieniu manicure hybrydowym. W przypadku manicure tytanowego natomiast utwardzanie lakieru promieniami z lamp nie jest potrzebne. Dostatecznym utwardzaczem są drobinki dwutlenku tytanu zawarte w minimalnej ilości w kosmetykach dip system, przeznaczonych do tworzenia manicure tytanowego.

Która metoda malowania paznokci: hybrydowa, czy tytanowa?

Kolejna znacząca różnica między hybrydami a manicure tytanowym to sposób, w jaki produkty używane do obu tych metod wpływają na zdrowie płytki paznokci. O ile paznokcie po hybrydzie wymagają regeneracji, tak w przypadku manicure tytanowego paznokcie są wręcz odżywiane. Preparaty przeznaczone do tworzenia manicure tytanowego zawierają kompleks witamin pomagających utrzymać dobrą kondycję paznokci (E, B5, D3, A) oraz wapń. Są to specyfiki w całości wegańskie, nietestowane na zwierzętach i pozbawione substancji pozyskiwanych od zwierząt.

Manicure tytanowy vs hybrydowy a żółknięcie paznokci

Kobiety, które zamieniły manicure hybrydowy na manicure tytanowy twierdzą często, że wraz ze zmianą zniknęły u nich nieprzyjemne objawy nadwrażliwości skóry, takie jak pieczenie, czy nieprzyjemne swędzenie. Dodatkowym pozytywnym zaskoczeniem przy rozpoczęciu stosowania kosmetyków do Dip System jest kolor paznokci, który widzimy po zdjęciu lakieru. O ile w przypadku hybryd zdarzają się przebarwienia i zauważalne jest, że paznokcie szybciej żółkną, tak po manicure tytanowym zauważalna jest nawet poprawa kondycji płytki.

Manicure tytanowy a manicure hybrydowy: cechy wspólne

To, co łączy obie metody to trwałość. Zarówno paznokcie hybrydowe, jak i tytanowe utrzymują się nawet do 4 tygodni. To, czy faktycznie będziemy nosiły jeden kolor przez tak długi czas zależy oczywiście od tempa, w jakim rosną nasze paznokcie i jak duże pojawią się odrosty. Nie zmienia to faktu, że zarówno manicure tytanowy, jak i hybrydowy pozwalają cieszyć się paznokciami z lakierem nieporysowanym ani nieodbarwionym przez tak długi czas jak wspomniany miesiąc.

Jak robi się manicure tytanowy, a jak hybrydowy? Różnice

Zdecydowanie też różnica polega na samym sposobie, w jaki powstają te dwa rodzaje manicure. O ile w obu przypadkach na początku należy paznokcie przygotować w taki sam sposób (odtłuścić, spolerować i nałożyć bazę), o tyle w przypadku manicure tytanowego, zamiast warstwę lakieru, a bazę nakłada się specjalny proszek w wybranym kolorze. Aplikacja odbywa się poprzez włożenie palca odwróconego paznokciem w dół do pudełeczka z proszkiem. Proszek przykleja się do bazy równomiernie. Zanurzenie paznokci w proszku odbywa się dwukrotnie. Na koniec nakładamy na wyschnięty proszek (schnie pod wpływem powietrza) top coat. Niepotrzebne jest używanie lamp do utwardzania.

Zdejmowanie hybryd a zdejmowanie manicure tytanowego

Zdejmowanie manicure tytanowego odbywa się na podobnej zasadzie jak usuwanie hybryd. Należy zastosować odpowiedni preparat do zdejmowania lakieru po uprzednim spiłowaniu wierzchniej warstwy utrzymującego się na paznokciach top coat. Można także zastosować w tym celu frezarkę.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (Kurier DPD) już od 99,00 zł.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium