Masło Bronze HIT LATA 🌞 TYLKO 39zł 👉 Sprawdź Teraz!
Odbierz GRATIS w koszyku przy zakupach już od 49zł!

PL / EN
Język:

Czy tipsy niszczą paznokcie?

Czy tipsy niszczą paznokcie?

Wiele kobiet marzy o ładnych, zadbanych i długich paznokciach. Jednak nie zawsze można osiągnąć taki efekt na naturalnej płytce, ponieważ paznokcie często są słabe i wolno rosną. Z pomocą przychodzą tutaj różne metody, które pozwalają na uzyskanie pięknych paznokci przy pomocy akcesoriów kosmetycznych. Jednym z popularniejszych rozwiązań są tipsy do paznokci, które pozwalają na osiągnięcie wymarzonego efektu.

Tipsy – co to jest?

Tipsy to imitacja paznokci w postaci niewielkich płytek, które wykonane są z tworzywa sztucznego. Na rynku dostępny jest szeroki wybór tego typu produktów. Jednym z najczęściej stosowanych rozwiązań są tipsy do paznokci z klejem, które dostępne są w sklepach kosmetycznych. Mogą być one gładkie lub posiadać zdobienia, co pozwala na dobranie odpowiedniego rozwiązania w zależności od preferencji.

Jak zakładać i stylizować tipsy do przedłużania paznokci?

Zdecydowanie się na tipsy do przedłużania paznokci wymaga zadbania o ich właściwe nakładanie oraz zdejmowanie. Należy przeprowadzić to w odpowiedni sposób, który pozwoli uniknąć zniszczenia naturalnej płytki paznokci. Przed założeniem sztucznych paznokci należy przygotować płytkę paznokci oraz wybrać najbardziej pasujący kształt tipsów. Następnie są one mocowane na paznokciach za pomocą specjalnego kleju. Istotne jest, aby nałożyć jego odpowiednią ilość i przyciskać sztucznego paznokcia przez chwilę po przyklejeniu. Po wykonaniu tej czynności należy skrócić oraz nadać kształt naklejonym paznokciom, tak aby osiągnąć pożądany efekt. Odpowiednio przygotowane tipsy mogą zostać poddane dalszej stylizacji w postaci malowania czy ozdabiania za pomocą cyrkonii, brokatu, naklejek oraz innych elementów. Pozwala to na uzyskanie pięknych oraz długich paznokci, na które możliwe jest wykonanie dowolnej stylizacji.

[product category_id="60" limit="20" slider="true" onlyAvailable="true"]

Czy tipsy niszczą płytkę paznokcia?

Nie można jednoznacznie stwierdzić, czy noszenie tipsów wpływa negatywnie na kondycję płytki paznokci. Jest to kwestia mocno indywidualna oraz uzależniona od umiejętności osoby nakładającej jak i ściągającej sztuczne paznokcie. Profesjonalnie przeprowadzana stylizacja oraz zdejmowanie tipsów i odpowiednia ich pielęgnacja w trakcie noszenia pozwolą uniknąć niepożądanych efektów w postaci zniszczenia czy uszkodzenia naturalnych paznokci. Istotne jest także zadbanie o odstępy pomiędzy nakładaniem tipsów na paznokcie. Zrobienie krótkiej przerwy między kolejnym przyklejaniem tipsów pozwoli na zregenerowanie się paznokci oraz bezpieczne korzystanie z zalet, jakie niosą za sobą sztuczne paznokcie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium