Dlaczego hybryda traci połysk po kilku dniach?
Dlaczego hybryda traci połysk po kilku dniach?

Zauważyłaś, że Twój hybrydowy manicure szybko traci połysk? Często jest to spowodowane niewłaściwie wykonanym naświetlaniem lub źle dobranym cleanerem. Zastanów się, czy nie popełniasz błędów podczas nakładania lakieru hybrydowego i zadbaj o długotrwały blask koloru.

Dlaczego hybryda traci połysk po przemyciu cleanerem?

Wiele pań zwraca uwagę na szybką utratę połysku po zastosowaniu cleanera. Taka sytuacja zazwyczaj ma miejsce w przypadku niewłaściwego dopasowania tego preparatu. Bardzo ważne jest, aby dostosować środek o odpowiednim stężeniu alkoholu. Jeśli wybrany żel wyróżnia się nieco większą twardością, trzeba dostosować do niego specyfik z większym stężeniem alkoholu. Niemniej istotne jest również, aby nie przecierać paznokci od razu po wyjęciu z lampy. Hybryda matowieje niemalże natychmiastowo, jeśli nie dasz jej czasu na efektywną polimeryzację i za szybko zastosujesz cleaner.

Dlaczego lakier hybrydowy nie błyszczy się?

Zdarza się, że hybryda traci blask również z innych powodów. Jednym z nich jest nieprawidłowo wykonane naświetlanie. Aby uzyskać atrakcyjny wygląd paznokci, należy pamiętać o odpowiednio długim czasie korzystania z lampy. Wiele kobiet zbyt szybko chce osiągnąć upragniony efekt, przez co lakier nie zdąży się utrwalić. Ważny jest nie tylko czas naświetlania, ale również jego jakość. Jeśli matowienie pojawia się pomimo dłuższego przytrzymania paznokci pod lampą, zazwyczaj problem leży w jakości samego urządzenia. Należy wziąć pod uwagę rodzaj zastosowanych świetlówek. Często bywają one zbyt słabe, aby zapewnić optymalną skuteczność naświetlania. W takim przypadku nawet najlepsze lakiery hybrydowe mogą szybko stracić atrakcyjny połysk.

Jak odświeżyć hybrydy?

Z biegiem czasu nawet najtrwalszy manicure traci estetyczny wygląd. Wówczas konieczne jest wykonanie zabiegu odświeżającego. Można zdecydować się na pokrycie płytki nabłyszczającymi preparatami, aby wydobyć z niej dawny blask. Warto podkreślić, że nieestetyczne elementy są szczególnie widoczne w przypadku szybko rosnących paznokci. Jeśli hybryda wymaga natychmiastowego odświeżenia, możesz zdecydować się na uzupełnienie koloru z wykorzystaniem lakieru klasycznego. Oczywiście aby zachować kolorystyczną spójność, musisz wybrać wariant utrzymany w maksymalnie zbliżonym odcieniu. Dobrym pomysłem jest także zastosowanie tak zwanych produktów funkcyjnych. Jednym z nich jest lakier top coat, który nakłada się jako ostatnią warstwę w manicure hybrydowym. W ten sposób można skutecznie przedłużyć trwałość hybrydy i zarazem zadbać o to, aby intensywny kolor jak najdłużej utrzymywał się na paznokciach. Dzięki odpowiednio dobranemu wykończeniu typu top coat można także znacznie przedłużyć wyrazistość połysku.

Prawidłowo wykonany manicure hybrydowy pozwala na długo zachować atrakcyjny wygląd paznokci. Upewnij się, że korzystasz z preparatów wysokiej jakości, a wykorzystywana lampa gwarantuje efektywne naświetlanie. Dzięki temu unikniesz podstawowych błędów, które przyczyniają się do utraty połysku.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (Kurier DPD) już od 300,00 zł.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium