Masło Bronze HIT LATA 🌞 TYLKO 39zł 👉 Sprawdź Teraz!
Odbierz PREZENT W KOSZYKU przy zakupach już od 49zł!

PL / EN
Język:

Manicure kombinowany - co to jest i jak go wykonać?

Manicure kombinowany - co to jest i jak go wykonać?

Dopiero co świat został zrewolucjonizowany przez nowoczesny manicure zwany hybrydowym, by serca pań podbił kolejny sposób na stylizację paznokci. Mowa o manicure kombinowanym, jaki jest jednym z najnowszych oraz najciekawszych trendów, dzięki któremu jesteśmy w stanie uzyskać zjawiskowe, naturalne wykończenie.

Malowanie paznokci pod skórkami - jak to zrobić?

Na samym początku warto wyjaśnić, czym jest manicure kombinowany, przez niektóre panie określany także manicure frezarkowym. To niezwykle estetyczny sposób przygotowania i malowania paznokci, w którym lakier sprawia wrażenie, jakby wychodził prosto spod skórki naszych paznokci. Jego podstawą jest bardzo precyzyjne wycięcie oraz wyfrezowanie skórek tak, aby otrzymać zjawiskowy efekt. Na samym początku dokładnie oczyść skórki paznokci, następnie przy użyciu frezarki wygładź nierówności, a na końcu odsuń skórki patyczkiem lub wytnij je.

Kolejnym krokiem będzie nadanie płytkom pożądanego kształtu, zmatowienie ich, a następnie odtłuszczenie. Równie istotną kwestią manicure kombinowanego jest odpowiednie nakładanie dobrego lakieru hydrydowego. Zacznij od środka, potem przejdź delikatnie na boki. Utwardź lakier pod lampą LED, a następnie przy użyciu wąskiego pędzelka do zdobień wypełnij lakierem fragment po same skórki. Ponownie utwardź oraz powtórz raz jeszcze czynność. Pamiętaj, aby zawsze nakładać cienką warstwę lakieru, a także, aby naciągać maksymalnie skórkę w celu osiągnięcia jak najbardziej spektakularnego efektu.

Odrosty w manicure kombinowanym

To, co czyni manicure kombinowany jednym z najmodniejszych w dzisiejszych czasach, jest jego trwałość. Bez dwóch zdań panie uwielbiają hybrydy za to, że się nie niszczą, nie odpryskują jak zwykły lakier. Przy użyciu dobrych zestawów hybrydowych możemy cieszyć się nieskazitelnie wystylizowanymi płytkami nawet przez trzy tygodnie. Problem pojawia się jedynie z odrostem. Malując paznokcie pod same skórki, wydłużamy czas do pojawienia się odrostu, zyskując kilkanaście dni więcej nieskazitelnie pomalowanych płytek. Pierwsze ślady pojawiają się po około dwóch tygodniach.

Frezy do manicure kombinowanego

Decydując się na wykonanie manicure kombinowanego, zwróć uwagę na to, z jakiego frezu korzystasz. Odgrywa on kluczową rolę, ponieważ dzięki niemu jesteśmy w stanie w precyzyjny sposób odsunąć skórki i cieszyć się doskonale oczyszczonymi płytkami. Do swojej frezarki dobierz frez diamentowy, ponieważ pozwoli Ci uzyskać pożądany efekt na długi czas.

Manicure kombinowany w salonie - jaka cena?

Podobnie jak w przypadku tradycyjnego manicure czy tego hybrydowego, cena manicure kombinowanego jest zależna od miasta, w którym wykonujemy zabieg. Koszt waha się od około 70 do 150 złotych - im większe miasto, tym wyższa cena. Jest to stosunkowo nowy trend, który “wydłuża” życie koloru na naszych paznokciach i z pewnością jest wart swojej ceny. Przekonaj się o tym sama, odwiedzając ulubiony salon kosmetyczny w swoim mieście.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium