Bloki
Dłonie i paznokcie są naszą wizytówką, dlatego nasz manicure powinien zostać wykonany bezbłędnie. Niezależnie od tego, czy nosisz przedłużane paznokcie w mocnych kolorach, czy malujesz swoje paznokcie jedynie odżywką bądź bezbarwnym lakierem, w twojej kosmetyczce musi znaleźć się miejsce na bloczek do paznokci.
Czym są bloki do paznokci i dlaczego warto ich używać?
Bloki polerskie to pilniczki o dwóch lub czterech stronach ściernych. Służą do polerowania paznokci, a ich działanie jest zdecydowanie łagodniejsze od tradycyjnych pilników. Delikatnie matują powierzchnię płytki paznokcia, dlatego lakier lub odżywka dokładniej do niej przylegają. Na tak przygotowanej warstwie wierzchniej Twoja odżywka zadziała skuteczniej, a manicure będzie o wiele trwalszy. Bloczki to też świetny sposób na lekkie wybielenie przebarwionej płytki paznokcia. Doskonale sprawdzą się do usuwania pozostałości i odbarwień pozostawionych przez lakier hybrydowy. Bloki do polerowania paznokci mogą służyć też do zachowania odpowiedniej higieny rąk. Z ich pomocą szybko usuniesz bakterie i wirusy, które osiadły na Twoich paznokciach. Polerowanie paznokci nadaje im cudowny, naturalny połysk i wygładza ich powierzchnię. Bloczek to must-have niezależnie od tego, jaki manicure wykonujesz.
Jaki blok polerski wybrać?
Bloki do paznokci występują w rozmaitych wariantach różniących się od siebie poziomem gradacji, czyli ilością i wielkością ziaren w nich występujących. Wyróżniamy następujące rodzaje bloków polerskich:
- 80–100 są gruboziarniste i ostre. Służą między innymi do zdejmowania hybryd.
- 100–180 to pilniki średnio ostre. Używa się ich do skracania paznokci i stylizacji hybrydowych i żelowych.
- 240–500 cechują się delikatnością. Pozwalają na delikatne wygładzenie naturalnego paznokcia i wykończenie manicure’u hybrydowego, akrylowego czy żelowego.
- 600+ to gradacja, która jest przeznaczona do polerowania i matowienia
Jak polerować paznokcie?
Zacznij od wyboru odpowiedniej granulacji pilnika. Przed przystąpieniem do zabiegu pamiętaj, by Twoje paznokcie były całkowicie suche. Nie chcesz ich uszkodzić, a polerowanie mokrej powierzchni drastycznie ingeruje w płytkę. Gdy jesteś gotowa i już masz blok w ręku, upewnij się, że naciskasz z taką samą siłą na każdy fragment paznokcia. Nie zapomnij wypolerować obszaru przy skórkach i na końcówce paznokcia. To okolice, do których najciężej dotrzeć, a zarazem najbardziej podatne na odpryskanie lakieru. Nie zapomnij, że nie powinno się polerować paznokci częściej niż raz na dwa tygodnie.


